XX Niedziela zwykła – 18 sierpnia 2024 r.

We wtorek przypada wspomnienie św. Bernarda,
we czwartek Najświętszej Maryi Panny Królowej,
w piątek bł. Władysława Findysza,
a w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła.

Za tydzień w niedzielę w Łączkach Kucharskich odpust ku czci św. Bartłomieja, a w Parku Papieskim przy Katedrze w Rzeszowie Dożynki Diecezjalne.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne wpłacone na konto parafii oraz złożone w kościele od rodzin z Jamszcza, Miklosówki i Orkiszówki.

Dziękuję za ofiarę na nowy dzwon od Marii i Jerzego Zielińskich z USA.

Dziękuję kolejnym paniom za sprzątanie i dekorację kościoła, do której dołożyła się pani Janina Bród.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Justyna Skóra, Bożena Bereś, Ewa Żabińska, Mieczysława Skóra. Przygotowana będzie ślubna dekoracja kwiatowa.

Nowy dzwon jest już uruchomiony i będzie dzwonił każdego dnia w południe na „Anioł Pański”. W niedziele i inne ważne uroczystości będą dzwonić już wszystkie trzy dzwony. Koszt wykonania zawieszenia dzwonu i podłączenia napędu to 5 tyś. złotych. Dziękuję jeszcze raz panom Dariuszowi Madeja i Sławomirowi Pocica za kilkukrotne prace podnośnikiem przy dzwonach.

Zakończone zostały również prace przy impregnacji gontu i ścian naszego kościoła.