XXIII Niedziela zwykła – 8 września 2024 r.

Dziś po Mszach świętych składka do puszek na pomoc poszkodowanym w pożarze 7 domów tzw. szeregówek w Rzeszowie, o którym informowały media.

We czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej, w piątek św. Jana Chryzostoma, a w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego.

W piątek po Mszy świętej droga krzyżowa pod Figurę Chrystusa Króla.

Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach świętych będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA w Rzeszowie.

Kandydaci do bierzmowania czyli uczniowie klasy VIII będą mieli w poniedziałki po Mszy św. spotkania przygotowujące do tego sakramentu.

Dziękuję p. Zdzisławowi Pasowiczowi za wykoszenie trawy obok cmentarza.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne wpłacone na konto parafii oraz złożone w kościele od rodzin z Podkościela i Orkiszówki.

Dziękuję za ofiarę na nowy dzwon od rodziny z Podkościela.

Dziękuję kolejnym paniom za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową, do której dołożyła się pani Teresa Strzępek.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszeni są: Agata Pietrucha, Tomasz Prokuski, Wioletta Pasowicz, Magdalena Papier.

Proszę o wykoszenie i zgrabienie trawy przy obejściu kościoła przed odpustem:
brzeg od strony ulicy – Dziedzicówka,
od strony remizy – Orkiszówka,
przy parkingach – Budzikówka,
przy ogrodzeniu cmentarza wykoszenie trawy i przycięcie krzewów – Piterówka.

Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie prowadzi kolejny nabór kandydatów.
Szczegóły na stronie www.dsorzeszow.pl

Grupa Uwielbienia zaprasza do kościoła w Brzezinach na koncert w niedzielę 15 września na godz. 18:30.

***    ***   ***

Sołtys Sołectwa Mała informuje, że III rata podatku rolnego będzie odbierana w piątek 13 września od godz. 14:00 – 17:00 w starej remizie OSP.

Burmistrz Ropczyc zaprasza mieszkańców Małej na zebranie środowiskowe 15 września (niedziela) o godz. 12:30 w Szkole Podstawowej w Małej. Celem zebrania będzie wybór Sołtysa oraz Rady Sołeckiej, a także podjęcie uchwały w sprawie podziału środków finansowych. Prosimy o zabranie dowodu osobistego.