XXXI Niedziela zwykła – 31 października 2021r.

W poniedziałek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 13:00. Procesja i różaniec za zmarłych po Mszy św. o godz. 13:00.

We wtorek 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7:00 i 17:00.

Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., a we czwartek i piątek
od godz. 16:00.

W sobotę odwiedzę z posługą sakramentalną chorych od godz. 8:00.

W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

W listopadzie możemy zyskiwać odpusty ofiarowane duszom czyśćcowym. Warunkiem koniecznym jest stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechów, przyjęcie Komunii św. oraz pobożne nawiedzenia cmentarza i odmówienie modlitw „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego i dowolnej modlitwy za zmarłych.

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że odpust zupełny ofiarowany zmarłym będzie można zyskać przez cały miesiąc listopad.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i kiedy to tylko będzie możliwe spełnią trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny.

Wypominki listopadowe czytane będą po Mszy św. wieczornej, a roczne od I niedzieli Adwentu.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodzin z Podkościela i Budzikówki.

Dziękuję panu Dariuszowi Madeja za zabezpieczenie wiaty na cmentarzu.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Marlena Skóra, Małgorzata Stec, Agnieszka Misielak, Joanna Misielak.