XXXII Niedziela zwykła – 7 listopada 2021r.

Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

We czwartek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Wywieśmy flagi narodowe i pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę.

W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Leona Wielkiego, św. Marcina, św. Jozafata Kuncewicza i św. Benedykta.

We wtorki Msza św. będzie rano o godz. 7:00.

Przypominam, że w tym roku przez cały listopad możemy zyskiwać odpust zupełny za zmarłych – korzystajmy z tej możliwości i pomagajmy duszom czyśćcowym. Wypominki listopadowe i modlitwa za zmarłych są w dni powszednie po Mszy świętej.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodzin z Łysej Góry i Madejówki.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Maria Pasek, Bogusława Orkisz, Danuta Rzeczycka, Lucyna Wójcik.

Po dłuższym czasie różnych ustaleń Urząd Ochrony Zabytków w Rzeszowie wydał zgodę na montaż ogrzewania w naszym kościele. Będzie to nagrzewnica gazowa firmy Rheem o mocy grzewczej 20kW zamontowana na chórze z wyrzutem ciepłego powietrza na środek kościoła i do bocznej kaplicy. Ze względu na zabytkowe wnętrze naszego kościoła w urzędowej decyzji podano, aby utrzymywać stałą temperaturę ok. 7 st. Celsjusza.

Dostarczenie i montaż pieca zrealizuje firma z Wysokiej Łańcuckiej, która ma doświadczenie w tej branży i uprawnienia do prac przy obiektach zabytkowych (ta firma montowała ogrzewanie m. in. w Brzezinach). Montaż pieca zaplanowany jest na początek grudnia. Koszt pieca, nawiewów i instalacji kominowo – powietrznej wraz z montażem wynosi 41 tys. zł. Doliczyć trzeba koszt całej dokumentacji i przyłącza gazowego. Jeśli będzie odpowiednia pogoda to będzie zrobione to w tym roku.

W związku z tym, że w tym roku bardzo mała ilość rodzin złożyła ofiarę na potrzeby parafialne bardzo proszę, aby przed świętami tam gdzie są radni – zebrali te ofiary, a tam gdzie ich nie ma – aby składać je w podpisanych kopertach na tacę lub zakrystii.