XXXIII Niedziela zwykła – 14 listopada 2021r.

Dziś obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

We środę przypada wspomnienie liturgiczne św. Elżbiety Węgierskiej,
we czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji,
a w sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy do puszek w niedzielę, 21 listopada 2021 r., we wszystkich kościołach na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej.

W dni powszednie po Mszy św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne wpłacone na konto parafii oraz złożone w kościele od rodzin z Miklosówki, Porąbki, Wsi, Miasta, Kociomyśla, Podkościela i Jamszcza.

Dziękuję przedstawicielom Stowarzyszenia Przyjaciół Małej za odnowienie ławek stojących przy Pomniku Chrystusa Króla.

Dziękuję panu kościelnemu za prace porządkowe przy obejściu plebanii.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Justyna Oleś, Zofia Pietrucha, Jolanta Zając, Teresa Kowalska.

W związku z pracami przy podłączeniu gazu do budynku kościoła proszę na poniedziałek lub wtorek panów z przysiółka Miklosówka o pomoc przy rozbiórce chodnika.

*********

Pan Sołtys informuje, że podatek rolny będzie odbierany w remizie OSP we wtorek od godz. 14:00 – 17:00.

Pan Dyrektor szkoły zaprasza rodziców na wywiadówkę do szkoły we środę 17 listopada na godz. 15:30.