III niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021r.

W poniedziałek przypada 40. rocznica ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tamtego czasu.

W piątek rozpoczyna się czas bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny oraz opłatki.

Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., a za tydzień we wtorek będzie możliwość spowiedzi od godz. 14:00 – 17:00.

Decyzją księdza biskupa Ordynariusza tradycyjna kolęda nie odbędzie się w tym roku, natomiast kto miałby życzenie np. poświęcić nowy dom to proszę o kontakt ze mną.

Dziękuję za ofiary składane do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 409zł.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Piterówki, Dziedzicówki, Miasta, Podkościela i Zagórza.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Bogumiła Szatkowska, Marzena Szatkowska, Justyna Lesiak, Maria Jedziniak.

Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych oraz rodzicom kandydatów do bierzmowania za ufundowanie gongu.

W tym tygodniu planowane jest dokończenie montażu ogrzewania kościoła. Instalacja gazowa wewnątrz kościoła kosztowała 1720zł.

Próba chóru we czwartek w szkole o godz. 18:30.

** ** ** ** **

PUK Ropczyce informuje, że wydawanie worków na odpady na I półrocze 2022 roku będzie 14 grudnia (wtorek) w Remizie Strażackiej od godz. 10.00 – 16:00.