VIII niedziela zwykła – 27 lutego 2022r.

We środę rozpoczynamy 40-dniowy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7:00 i 17:00 z obrzędem posypania głowy popiołem. W Popielec, osoby od 18-tego do 60-tego roku życia są zobowiązane do zachowania postu ścisłego czyli można spożyć dwa posiłki lekkie, a jeden do syta. Wszyscy wierni powinni zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek przypada święto św. Kazimierza królewicza.

W czwartek i piątek możliwość spowiedzi od godz. 16:00.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej wyjątkowo będzie po Mszy św. (z racji spowiedzi).
W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali po sumie.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W sobotę odwiedzę z posługą chorych od godz. 8:00.

Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitw o ducha pokuty oraz o pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

W Wielkim Poście nie przyozdabia się ołtarzy kwiatami. Składane ofiary przeznaczone będą na dekorację świąteczną.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Madejówki.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Dorota Ozga, Sylwia Tokarz, Lucyna Zapał, Krystyna Dziedzic.

Radnych proszę o odebranie w zakrystii zeszytów z rejonów.

Zgodnie z prośbą abp Stanisława Gądeckiego, CARIATS w całej Polsce organizuje zbiórkę ofiar do puszek z przeznaczeniem na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Ofiary można złożyć dziś lub w środę popielcową po Mszach świętych.