XI Niedziela zwykła – 14 czerwca 2020r.

Dziękuję wszystkim parafianom za udział w procesji Bożego Ciała, a szczególnie tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy oraz zorganizowanie procesji: druhom strażakom, ministrantom i lektorom, wszystkim niosącym feretrony, panu Organiście i panu Kościelnemu.

W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.

We czwartek po procesji błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

W naszej parafii uroczystość I Komunii św. zaplanowana jest na 5 lipca, natomiast rocznica I Komunii św. zaplanowana jest na 12 lipca na sumie. W związku z tym zapraszam za tydzień po sumie rodziców dzieci kl. 4 na krótkie spotkanie.

Młodzieży z kl. 8 podałem termin bierzmowania ale prawdopodobnie ulegnie on zmianie.

Dziękuję za ofiarę wpłaconą na konto parafii od rodziny z Podkościela.

Dziękuję mieszkańcom Orkiszówki za wykoszenie trawy.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, a nowożeńcom za dekorację kwiatową.
Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Bogusława Kuczek, Anna Pietrucha, Teresa Siedlik, Zofia Kosiba.
Za tydzień przygotowana będzie ślubna dekoracja kwiatowa.

*    *    *

PUK w Ropczycach informuje, że worki na śmiecie na II półrocze będą wydawane w Remizie Strażackiej w Małej 17 czerwca (środa) w godz. 10:00 – 16:00.