Niedziela Zmartwychwstania – 17 kwietnia 2022r.

Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i oktawę tej uroczystości.
Jutro Msze święte jak w niedziele. Składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień w niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia – można zyskać odpust zupełny.
Składka przeznaczona będzie na Caritas.

Również za tydzień na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęconą książeczkę.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom i gościom za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego: za każdą chwilę adoracji Pana Jezusa i modlitwy osobistej jak i wspólnej, za udział w procesji z feretronami. Dziękuję za ofiary składane przy adoracji krzyża. Przeznaczone są one na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

Dziękuję ks. Edwardowi za pomoc w liturgii świątecznej oraz panom szafarzom Eucharystii za posługę świąteczną, a także w ciągu całego roku. Bóg zapłać!

Dziękuję p. Kościelnemu oraz panom Andrzejowi Siedlikowi i Januszowi Pacanowskiemu za przygotowanie ołtarzy Ciemnicy i Bożego Grobu. Kwiaty na wystrój świąteczny kosztowały 1100zł.

Dziękuję druhom strażakom i młodzieży strażackiej za trzymanie warty przy Grobie Pańskim, chórowi i solistom śpiewającym Mękę Pańską oraz p. Organiście za oprawę muzyczną uroczystości. Dziękuję ministrantom i lektorom za posługę przy ołtarzu.

Wszystkim – nikogo nie pomijając – serdecznie dziękuję – Bóg zapłać!

Rodziny i dzieci, które zbierały ofiary do skarbonek przekazanych przez Caritas proszę by przyniosły je do szkoły lub do kościoła.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodziny z Kociomyśla.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę do której dołożyła się pani Janina Bród.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Anna Kaczor, Justyna Skóra, Wiesława Skóra, Stanisława Sokołowska.

Życzenia świąteczne

W pieśni wielkanocnej śpiewamy:

„Ustąpcie od nas smutki i trosk fale,
gdy Pan Zbawiciel tryumfuje w Chwale…”

W tych niełatwych czasach, gdy smuci nas obecna sytuacja, szczególnie u naszych najbliższych sąsiadów, Chrystus przychodzi do nas jako nasz Zbawiciel, Odkupiciela człowieka i naszych grzechów. Przychodzi jako Ten, który pokonał śmierć, a nas od śmierci wiecznej odkupił.

Wpatrzeni w Zmartwychwstałego Jezusa trwajmy mocno w wierze i nadziei oraz w czynieniu dobra naszym bliźnim. Znak pustego grobu niech napełnia nas otuchą i radością, że to właśnie do Jezusa Chrystusa należy zwycięstwo nad wszelkim złem, śmiercią i mrokami ciemności.

A w naszych domach i sercach niech zagości pokój i radość, bo Chrystus swoją łaską pomoże nam z odwagą podejmować codzienne obowiązki.

Wraz z ks. Edwardem życzę Wam wszystkim – parafianom Małej i gościom – radosnego świętowania z Chrystusem w sercu.  Szczęść Boże!

Ks. Ryszard Pirga – proboszcz