Niedziela Bożego Miłosierdzia – 24 kwietnia 2022r.

Dzisiejsza niedziela jest Świętem Bożego Miłosierdzia – można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka przeznaczona jest na Caritas.

W poniedziałek przypada święto św. Marka Ewangelisty,
we wtorek Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – patrona Polski,
a w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy.

W sobotę możliwość spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania od godz. 17:00.
Po Mszy św. będzie próba przed bierzmowaniem.

W niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele po sumie. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po sumie.

Na ołtarzach bocznych i na stoliku z gazetami są bezpłatne książeczki o Bożym miłosierdziu.
Można w nich przeczytać m.in. o dzisiejszym święcie i o łaskach jakie miłosierny Jezus ofiaruje duszom.

Dziękuję p. Kościelnemu oraz panom Andrzejowi Siedlikowi i Januszowi Pacanowskiemu za poskładanie dekoracji świątecznych.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Bożena Bereś, Ewa Żabińska, Mieczysława Skóra, Anita Prokuska.
Dekoracja kwiatowa będzie przygotowana oddzielnie.
Rodziców kandydatów do bierzmowania proszę o uporządkowanie w tym tygodniu obejścia kościoła.

Rodziny i dzieci, które zbierały ofiary do skarbonek przekazanych przez Caritas proszę by przyniosły je do szkoły lub do kościoła.

Próba chóru w poniedziałek i środę o godz. 19:00 w szkole.

Za tydzień 2 maja w poniedziałek przezywać będziemy wizytację naszej parafii przez ks. bp Edwarda Białogłowskiego. Wizytacja taka odbywa się co 5 lat. Dlatego już dziś zapraszam do uczestniczenia w tym spotkaniu ks. Biskupa z mieszkańcami naszej parafii. Szczególnie proszę o przybycie na przywitanie ks. Biskupa.

Godz. 15:00 – przywitanie ks. Biskupa w naszej świątyni przez ks. Proboszcza oraz rodzinę z parafii.
Następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych (do godz. 16:00).

Godz. 17:15 – Spotkanie z grupami duszpasterskimi: chór, róże różańcowe, rada parafialna, KSM, schole, ministranci. Każda z grup złoży (przeczyta) krótkie sprawozdanie ze swojej działalności.

Godz. 17:45 – śpiewana majówka

Godz. 18:00 – Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania