IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

W poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa męczennika patrona Polski.
Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 17:00.

W piątek – drugi miesiąca – odprawimy drogę krzyżową idąc pod Figurę Chrystusa Króla.

W sobotę święto św. Macieja Apostoła. O godz. 9:00 spowiedź dla dzieci przed I Komunią św. i ich rodzin. Spowiadało będzie trzech kapłanów.

W niedzielę na sumie uroczystość I Komunii świętej. Proszę, aby zostawić miejsca w kościele dla uczestników tej uroczystości.

Zapraszam na nabożeństwa majowe, które są w dni powszednie po Mszy św., a w najbliższą niedzielę wyjątkowo po Mszy św. o godz. 9:00.

Za dwa tygodnie 22 maja na sumie będzie rocznica I Komunii św. Nie ma konieczności, aby na rocznicę dzieci ubierały się w alby, bo część z nich już wyrosła. Wystarczy odświętny strój np. biało – czarny.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Podkościela, Orkiszówki, Miasta.

Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła i całego otoczenia.
Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Anna Nowak, Agata Darłak, Marta Stanek, Michalina Miklos.
Dekoracja kwiatowa będzie przygotowana oddzielnie przez rodziców dzieci komunijnych.

* * * * *

Dyrektor szkoły informuje, że wywiadówka dla rodziców dzieci przedszkolnych i Szkoły Podstawowej odbędzie się 10 maja (wtorek).  O godz. 15:30 spotkanie ogólne z dyrektorem, a po nim konsultacje z wychowawcami i nauczycielami.

Sołtys sołectwa Mała informuje, że II rata podatku rolnego będzie odbierana w piątek 13 maja w godzinach 12:30 – 17:00 w remizie OSP.