Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022r.

Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się liturgiczny okres wielkanocny.
Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą o godz. 7:00 i 18:00.

We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod Figurę Chrystusa, którą poprowadzi ks. Tomasz Jordan – wikariusz z Brzezin.

Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej.
Na sumie ks. Edward będzie świętował jubileusz 40-lecia kapłaństwa.

Zgodnie z prośbą ks. biskupa za tydzień będzie przeprowadzona składka do puszek z przeznaczeniem na remont domu rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie.

Proszę o wykoszenie i zgrabienie trawy w tym tygodniu:
brzeg od strony ulicy – Madejówka,
od strony stadionu – Budzikówka,
przy parkingach – Dziedzicówka,
przy ogrodzeniu cmentarza – Orkiszówka.

W następnym tygodniu (16 czerwca) będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała.
O przygotowanie ołtarzy proszę:
I ołtarz – przy dolnym parkingu – mieszkańcy Jamszcza
II ołtarz – przy krzyżu na Podkościelu – mieszkańcy Rzek
III ołtarz – przy wjeździe na stadion – mieszkańcy Kociomyśla
IV ołtarz – przy boisku na stadionie – rodzice dzieci komunijnych;

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Budzikówki, Granic, Jamszcza i Działów I i II.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekoracje kwiatową, do której dołożyli się p. Grzegorz Kukla i Ferdynand Kosiba.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Lucyna Pasowicz, Anna Książek, Agata Książek, Barbara Kosiba.

Przypominam rodzicom dzieci komunijnych, że wyjazd na wycieczkę jest w poniedziałek o godz. 7:30 z parkingu przy kościele. Msza św. będzie w Myczkowcach (bez strojów komunijnych).

Próba chóru we środę i piątek o godz. 19:00 w szkole.

regulamin i informacje: http://www.miejscowosc-mala.pl/2022/05/30/konkurs-poetycki-2/