Niedziela Trójcy Świętej – 12 czerwca 2022r.

Dziś po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego w Rzeszowie – Przybyszówce.

W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, a w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego.

We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała.
Msza św. o godz. 7:00 i 10:00 połączona z procesją do czterech ołtarzy, o których przygotowanie proszę:
I ołtarz – przy dolnym parkingu – mieszkańcy Jamszcza
II ołtarz – przy krzyżu na Podkościelu – mieszkańcy Rzek
III ołtarz – przy wjeździe na stadion – mieszkańcy Kociomyśla
IV ołtarz – przy nowej remizie OSP – rodzice dzieci komunijnych;

W zakrystii są dekoracyjne banery na poszczególne ołtarze. Na procesję zapraszam ministrantów i lektorów, druhów strażaków, chór, osoby odpowiedzialne za feretrony oraz dzieci komunijne i dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami oraz wszystkich wiernych.

We czwartek Rzeszowie o godz. 19:00 w Parku Sybiraków (osiedle Baranówka) odbędzie się tradycyjnie koncert ewangelizacyjny „Jednego Serca – Jednego Ducha. Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam i przez Internet.

W dni powszednie procesja będzie wokół kościoła po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po sumie.

Dziękuję paniom i panom z wyznaczonych przysiółków za wykoszenie trawy.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Piterówki i Zagórza.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekoracje kwiatową.  Bóg zapłać!  W tym tygodniu proszone są panie: Bożena Panek, Barbara Książek, Maria Pociask, Danuta Ziarnik.

*    *    *    *    *

Spółka wodna prosi o roztropne korzystanie z wody z wodociągu, aby jej nie zabrakło.

PUK w Ropczycach informuje, że worki na odpady na II półrocze będą wydawane w Remizie Strażackiej w Małej 14 czerwca (wtorek) w godz. 10:00 – 16:00.