XII Niedziela zwykła – 19 czerwca 2022r.

Dziękuję wszystkim parafianom za udział w procesji Bożego Ciała, a szczególnie tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy oraz zorganizowanie procesji: druhom strażakom, ministrantom i lektorom, wszystkim niosącym feretrony, panu Organiście i panu Kościelnemu.

W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.

We czwartek przypada liturgiczna Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela i zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8:00.

W sobotę liturgiczne wspomnienie Serca Najświętszej Maryi Panny.

Rozpoczęły się zapisy na 45. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Gorę.
Pielgrzymować można tradycyjnie przez 10 dni, a także można sztafetowo iść tylko jeden dzień. Szczegółowe informacje są na plakacie i stronie internetowej: www.pielgrzymka.rzeszow.pl

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Madejówki i Zagórza.

Dziękuję za wykoszenie trawy obok cmentarza p. Zdzisławowi Pasowiczowi.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekoracje kwiatową, do której dołożył się p. Bogdan Madeja.  Bóg zapłać!  W tym tygodniu proszone są panie: Bernadeta Ziarnik, Grażyna Madeja, Irena Kipa, Danuta Nowak.

Próba chóru w poniedziałek w szkole o godz. 19:00.