INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

(Do użytku wewnętrznego)

XXIV Niedziela zwykła – 11 września 2022r.

W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej, we środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego, a we czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

We czwartek przypada dla naszej parafii kolejka w wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, a jednocześnie nawiedzenie w naszej parafii figury Matki Bożej Fatimskiej z okazji 30-lecia istnienia Diecezji Rzeszowskiej.
O godz. 8:00 będzie Msza św. a po niej możliwość adoracji i osobistej modlitwy do godz. 10.00.
Po południu adoracja od godz. 14:00, o godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie czas na osobistą adorację.
O godz. 17:30 różaniec i o godz. 18:00 Msza św.
Zapraszam wszystkich parafian, aby tego dnia poświęcić chwilę czasu na adorację Pana Jezusa w najświętszym Sakramencie i osobistą modlitwę do Matki Bożej.
Tego dnia na Mszy świętej wieczornej kandydaci do bierzmowania otrzymają poświęcony krzyżyk – symbol naszej wiary, który przekażą im rodzice.

Za tydzień składka do puszek na katolickie Radio VIA.

W domu rekolekcyjnym TABOR w Rzeszowie w dniach 16 – 18 września czyli jednego weekendu obędą się katechezy przedmałżeńskie. Informacje są na stronie internetowej www.tabor.rzeszow.pl/archiwum/katechezy-przedmalzenskie/

O rozmontowanie drewnianego białego ogrodzenia proszę mieszkańców Piterówki.

W związku z odpustem proszę o wykoszenie i zgrabienie trawy: brzeg od strony ulicy, od strony stadionu, przy parkingach oraz przy ogrodzeniu cmentarza – mieszkańcy Podkościela.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z przysiółka Wieś.
Dziękuję w imieniu p. Dariusza Madeja za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek.
Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową
Bóg zapłać! 
W tym tygodniu proszone są panie: Bernadetta Kędzior, Katarzyna Pociask, Anna Zielińska, Urszula Ślusarczyk.

**   **   **   **   **

Dyrektor szkoły informuje, że w dniu 15 września we czwartek odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych. Rozpoczęcie o godzinie 15.30 spotkaniem ogólnym z dyrektorem, a po nim konsultacje z wychowawcami i nauczycielami.

Próba chóru będzie w poniedziałek i środę o godz. 19:00 w szkole.

Sołtys sołectwa Mała informuje, że III rata podatku rolnego będzie odbierana we środę 14 września od godz. 13:00 – 17:00 w remizie OSP.

Firma Green Office Ecologic organizuje zbiórkę elektrośmieci, która odbędzie się 28 września.
Z uzyskanych środków finansowych wspierani będą strażacy z jednostek OSP. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej www.greenoffice.co