XXXII Niedziela zwykła – 6 listopada 2022r.

Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12:30 spotkanie środowiskowe z Burmistrzem w szkole.

We wtorki Msza św. będzie rano o godz. 7:00.

W piątek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości.
Wywieśmy flagi narodowe i pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę.

Na piątek ks. biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Leona Wielkiego, św. Marcina i św. Jozafata Kuncewicza.

W najbliższą niedzielę o godz. 10:00 uczniowie naszej szkoły przedstawią w kościele program artystyczny na Święto Niepodległości.

Najbliższa niedziela to Światowy Dzień Ubogich, a jednocześnie Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Caritas naszej diecezji proponuje zakupienie żywności dla potrzebujących w najbliższym otoczeniu lub przekazanie za pośrednictwem parafii żywności trwałej dla podopiecznych Caritas’u w Rzeszowie. Te dary do przekazania można składać w zakrystii przez najbliższe dwa tygodnie. Można również przekazać ofiarę na konto organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. www.pkwp.pl

Przez cały listopad możemy zyskiwać odpusty za zmarłych – korzystajmy z tej możliwości i pomagajmy duszom czyśćcowym. Wypominki listopadowe i modlitwa za zmarłych są w dni powszednie po Mszy świętej.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Porąbki, Miasta i Kociomyśla, Piterówki i Podkościela.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową, do której dołożyła się pani Teresa Strzałka.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Sabina Marek, Ewa Delorme, Teresa Kędzior, Janina Babicz.