II niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022r.

Dziś po Mszach świętych składka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

W poniedziałek po Mszy św. zapraszam na spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów.

We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja biskupa – odpust w Brzezinach.

We czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na poświęcenie medalików dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie dla rodziców. Rodziców, którzy nie odebrali jeszcze zamówionych medalików zapraszam po Mszy świętej do zakrystii.

Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św.

Opłatki i świece CARITAS na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii.

CARITAS Polska ogłosiła akcję charytatywną pod nazwą „Dzieci dzieciom”.
Jej celem jest zebranie do 12 grudnia słodyczy w parafiach lub w szkołach. Słodycze te zostaną przekazane dzieciom na Ukrainie. W szkole i w kaplicy będzie pojemnik na składane słodycze.

Termin bierzmowania został wyznaczony na 29 marca 2023 roku (środa).
Za tydzień w niedzielę po sumie zapraszam na krótkie spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne wpłacone na konto parafii oraz złożone w kościele od rodzin z Granic, Podkościela, Jamszcza, Madejówki, Działów I i II, Rzek oraz spoza parafii.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Halina Ciebień, Krystyna Jodłowska, Agnieszka Świętoń, Natalia Ciebień.

Dziękuję panu Dariuszowi Matyskowi za wykonanie podejścia na schodach do kaplicy. Zakupione materiały kosztowały 1’200 zł.

***   ***   ***

Dyrektor szkoły zaprasza na uroczystość Dnia Patrona Szkoły w poniedziałek 5 grudnia do budynku szkoły na godz. 11:30.

Próba chóru we środę o godz. 18:30 w szkole.