Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2022r.

W poniedziałek przypada święto św. Szczepana pierwszego męczennika, we wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we środę święto świętych Młodzianków – męczenników, a w piątek święto Świętej Rodziny.

W sobotę zakończenie starego roku. Msza św. o godz. 15:00, a po niej podsumowanie roku i nabożeństwo dziękczynno – błagane. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023, jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i dzień modlitwy o pokój na świecie. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

Na stoliku z gazetami są bezpłatne egzemplarze czasopisma seminaryjnego Znak Łaski.

Wizytę duszpasterską rozpocznę od środy. Bardzo proszę, aby przyjechać po mnie z tego miejsca, z którego tradycyjnie zaczyna się kolęda w danym rejonie, a po zakończonej kolędzie odwieźć mnie.   Kolęda:
środa 28 XII od godz. 8:30 – Działy I i II;
czwartek 29 XII od godz. 8:30 – Kociomyśl;
piątek 30 XII od godz. 8:30 – Orkiszówka i Piterówka;
sobota 31 XII od godz. 8:30 – Dziedzicówka;

Dziękuję panu Organiście i chórzystom za upiększenie liturgii kolędami i pastorałkami rozbrzmiewającymi w naszej świątyni.

Dziękuję paniom Annie Zapał i Jolancie Wodzisz oraz panom Andrzejowi Siedlikowi, Januszowi Pacanowskiemu i Janowi Dubielowi za przygotowanie dekoracji świątecznej.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne wpłacone na konto parafii oraz złożone w kościele od rodzin z Jamszcza, Podkościela, Zagórza, Rzek, Łysej Góry, Miasta, Porąbki, Kociomyśla, Orkiszówki.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, do której dołożyła się pani Halina Krysa.

Wszystkim składam serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!

W tym tygodniu proszone są panie: Dorota Pieniążek, Sylwia Pocica, Marzena Łojek, Marlena Skóra.