III niedziela zwykła – 22 stycznia 2023r.

We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, we środę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, a w sobotę liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

W tym tygodniu Msza św. będzie każdego dnia o godz. 17:00.

W minionym tygodniu zakończyłem wizytę duszpasterską. Odwiedziłem 330 domów, w których mieszka 1244 osób – łącznie z Łysą Górą i Witkiem. W ciągu 4 lat przybyło 10 domów, ale ubyło z różnych powodów 86 mieszkańców.

Dziękuję serdecznie za wspólną modlitwę, życzliwe rozmowy na każdy podejmowany temat oraz za podwożenie samochodem. Dziękuję za troskę i życzliwość oraz za składane ofiary kolędowe. Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne wpłacone na konto parafii oraz złożone w kościele od rodzin z Kociomyśla i Podkościela.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Justyna Oleś, Irena Smoczyńska, Anna Zapał, Jolanta Wodzisz.

***   ***   ***

Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach zwraca się z przypomnieniem zwłaszcza do ludzi starszych o zachowanie zasad bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi osobami. Szczególnie gdy ktoś przedstawia się przez telefon jako prokurator, policjant, urzędnik państwowy lub wnuczek proszący o przekazanie pieniędzy. Policja przypomina, aby zawsze w takich sytuacjach kontaktować się z rodziną i zachować zdrowy rozsądek.