Niedziela Zmartwychwstania – 9 kwietnia 2023r.

Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i oktawę tej uroczystości.
Jutro Msze święte jak w niedziele. Składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień w niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia – można zyskać odpust zupełny. Składka przeznaczona będzie na Caritas.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom i gościom za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego: za każdą chwilę adoracji Pana Jezusa i modlitwy osobistej jak i wspólnej, za udział w procesji z feretronami. Dziękuję za ofiary składane przy adoracji krzyża. Przeznaczone są one na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

Dziękuję panom Pawłowi i Jarosławowi – szafarzom Eucharystii za posługę świąteczną, a także w ciągu całego roku.

Dziękuję panu Kościelnemu Janowi oraz panom Andrzejowi Siedlikowi, Zdzisławowi Jodłowskiemu i Januszowi Pacanowskiemu za przygotowanie ołtarzy Ciemnicy i Bożego Grobu.

Dziękuję druhom strażakom i młodzieży strażackiej za trzymanie warty przy Grobie Pańskim, chórowi i solistom śpiewającym Mękę Pańską oraz p. Organiście za oprawę muzyczną uroczystości. Dziękuję ministrantom i lektorom za posługę przy ołtarzu.

Wszystkim – nikogo nie pomijając – serdecznie dziękuję – Bóg zapłać!

Rodziny i dzieci, które zbierały ofiary do skarbonek przekazanych przez Caritas proszę by przyniosły je do szkoły lub do kościoła.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z Podkościela.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę do której dołożyła się pani Maria Pasowicz.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Maria Skóra, Zofia Zygmunt, Monika Książek, Anna Lisak.

We wtorek nasz parafianin kleryk Dominik Dubiel przygotowujący się do kapłaństwa w Zakonie Jezuitów przyjmie w Rzymie święcenia diakonatu. Otoczmy go naszą modlitwą prosząc o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej, potrzebne łaski i zdrowie.
Pod Twoją obronę…