Niedziela Bożego Miłosierdzia – 16 kwietnia 2023r.

Dzisiejsza niedziela jest Świętem Bożego Miłosierdzia – każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię świętą może zyskać odpust zupełny. Składka przeznaczona jest na Caritas.

Na ołtarzach bocznych i na stoliku z gazetami są bezpłatne książeczki o Bożym miłosierdziu. Jest to zbiór najważniejszych faktów z „Dzienniczka” siostry Faustyny. Można tam przeczytać m.in. o dzisiejszym święcie i o łaskach jakie Bóg w swoim nieskończonym miłosierdziu ofiaruje duszom.

Dziękuję panu Kościelnemu Janowi oraz panom Andrzejowi Siedlikowi, Zdzisławowi Jodłowskiemu i Januszowi Pacanowskiemu za poskładanie dekoracji świątecznych.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne wpłacone na konto parafii oraz złożone w kościele od rodzin z Podkościela i Miklosówki.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, a nowożeńcom za dekorację kwiatową.
  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Ewa Olech, Bogusława Pomaraniec, Zyta Paśko, Krystyna Wiktor.

Rodziny i dzieci, które zbierały ofiary do skarbonek przekazanych przez Caritas proszę by przyniosły je do szkoły lub do kościoła.