Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023r.

Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się liturgiczny okres wielkanocny.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, a we środę święto Nawiedzenia NMP.

We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Spowiedź we czwartek od godz. 17:00 i w piątek od godz. 16:30.

W sobotę o godz. 17:30 różaniec fatimski. Chorych odwiedzę wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca.

Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

W następnym tygodniu (8 czerwca) będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała.
O przygotowanie ołtarzy proszę:
I ołtarz – przy szkole – mieszkańcy Granic;
II ołtarz – przy remizie starej OSP – Koło Gospodyń Wiejskich;
III ołtarz – przy przystanku – mieszkańcy Porąbki;
IV ołtarz – przy bramie cmentarza – rodzice dzieci komunijnych;

Przypominam rodzicom dzieci komunijnych, że wyjazd na wycieczkę jest w sobotę o godz. 7:30 z parkingu przy kościele.

Od dziś jest dostępne nowe czasopismo o tematyce religijnej – kwartalnik zatytułowany Niedziela MAGAZYN. Cena 15 zł.

Na cmentarzu została wykonana z kostki brukowej kolejna alejka. Koszt ułożenia to 8,5 tys. zł. Używaną kostkę parafia otrzymała nieodpłatnie.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Podkościela, Madejówki i Granic.

Dziękuję państwu Pitera za wypranie chodników i wykładzin w kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, do której dołożyła się pani Irena Chmura.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Joanna Bród, Danuta Chojecka, Lucyna Niedziela, Jadwiga Wojnarowska.