XI Niedziela zwykła – 11 czerwca 2023r.

Dziękuję wszystkim parafianom za udział w procesji Bożego Ciała, a szczególnie tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy oraz zorganizowanie procesji: druhom strażakom, ministrantom i lektorom, wszystkim niosącym feretrony, panu Organiście i panu Kościelnemu.

W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.

We czwartek zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek droga krzyżowa pod Figurę Chrystusa po Mszy świętej.

W sobotę liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Piterówki, Kociomyśla.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekoracje kwiatową, do której dołożyli się panie Krystyna Książek i Lucyna Król, i pan Stanisław Strzałka.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Aneta Mroczek, Żaneta Czaja, Maria Książek, Stanisława Pociask.

Serwis dzwonów o którym mówiłem szczegółowo w ubiegłą niedzielę kosztował 32’450zł.

***   ***   ***

PUK w Ropczycach informuje, że worki na odpady na II półrocze będą wydawane w starej remizie strażackiej w Małej 15 czerwca (czwartek) w godz. 10:00 – 16:00.

We wtorek na terenie naszej parafii będzie miało niecodzienne wydarzenie. Ks. Paweł Nowak pochodzący z Dębicy, a pracujący obecnie w Bremie w Niemczech podjął się wyzwania charytatywnego, aby pomóc w leczeniu chorej Antosi. Wyzwanie to polega na przejechaniu rowerem odległości i wysokości jakby wjeżdżał na Mount Everest.
W rzeczywistości planuje przejechać 47 razy drogę od starej remizy OSP do anteny na Głobikowej. Szczegółowe informacje są poniżej, a wszystkich zachęcam do dopingowania ks. Pawła podczas tej całodniowej akcji lub do podjęcia podobnego wyzwania.