XVI Niedziela zwykła – 19 lipca 2020r.

Dziś odpust w Zawadzie. Suma o godz. 11:00.

W poniedziałek przypada 7. rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i objęcia rządów w naszej diecezji.
Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszym Pasterzu, wypraszając dla niego światło Ducha Świętego i potrzebne łaski.

W poniedziałek od godz. 16:30 – 17:30 możliwość spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania, a po Mszy św. spotkanie w naszym kościele. Natomiast we środę w kościele w Niedźwiadzie o godz. 19:00 – próba przed bierzmowaniem.

We środę przypada święto św. Marii Magdaleny, we czwartek święto św. Brygidy – patronki Europy, a w sobotę święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona podróżnych.

We czwartek Msza św. w naszej parafii będzie o godz. 7:00, a bierzmowanie w Niedźwiadzie o godz. 18:00. Młodzież wraz ze świadkami bierzmowania powinna przybyć 15 minut wcześniej.

Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców i wszystkich podróżujących oraz błogosławieństwo pojazdów.
Ofiary składane do puszek przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodziny z Podkościela.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową.
 Bóg zapłać!  W tym tygodniu proszone są panie: Sabina Chmura, Teresa Kędzior, Izabela Koczur, Małgorzata Chłopek.

Została odnowiona Figura Chrystusa Króla. Pierwotnie miało być wykonane tylko naprawienie i zabezpieczenie uszkodzeń głowy figury, ale po konsultacji z panią Konserwator i ustaleniu kosztów została wykonana naprawa całej figury czyli uzupełnienie braków oraz pomalowanie całej figury. Chcę podkreślić że naprawa dotyczyła wyłącznie figury Chrystusa, natomiast postument, schody i otoczenie nadal pozostają do remontu. Koszt prac to 6947 zł. Materiał do uzupełniania pęknięć został zakupiony przez p. Krzysztofa Ślusarczyka.
Przypomnę, że w grudniu ubiegłego roku przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Małej w Małej zbierali ofiary na remont pomnika Chrystusa Króla i uzbieraną kwotę 6329 zł przekazano w całości na ten cel.

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom oraz pracownikom naszej szkoły za uporządkowanie otoczenia pomnika. Mam nadzieję, że uda się dokończyć to dzieło.

W piątek przedstawiciele Fundacji „Świątynia 3D” przeprowadzili filmowanie naszej świątyni i jej otoczenia, które za około 3 miesiące będzie dostępne w Internecie w formie tzw. wirtualnego spaceru. Prace te są finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inne świątynie już opracowane (m.in. w Sękowej) można zobaczyć na stronie internetowej Fundacji   www.swiatynia3d.pl

Spółka Wodna w Małej zawiadamia, że w dniu 26 lipca (niedziela) o godz. 12:00 w Remizie OSP odbędzie się zebranie w sprawie wyboru Prezesa Zarządu.

Próba chóru we środę o godz. 19:00 w szkole.