INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

(Do użytku wewnętrznego)

XVII Niedziela zwykła – 30 lipca 2023r.

W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, a w piątek św. Jana Marii Vianneya.

We środę 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., oraz odmówienie w kościele parafialnym modlitw „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego.

W piątek 4 sierpnia o godz. 6.30 Mszą świętą na placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się 46. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Relację ze szlaku pielgrzymkowego będzie prowadzić Katolickie Radia VIA. Szczegóły są na stronie internetowej:  www.radiovia.com.pl  oraz  www.pielgrzymka.rzeszow.pl

Spowiedź w I czwartek miesiąca od godz. 17:00, a w I piątek od godz. 16:30.

W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzę z posługą chorych od godz. 8:00.
O godz. 17:30 będziemy odmawiać różaniec.

Za tydzień w niedzielę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.
Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

Miesiąc sierpień jest czasem pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych.
Niech będzie on okazją do modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

Do puszek na środki transportu dla misjonarzy zebraliśmy 1’925 zł.  Bóg zapłać!

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową, do której dołożyli się panowie Grzegorz Kukla i Ferdynand Kosiba.  Bóg zapłać! 
W tym tygodniu proszone są panie: Elżbieta Skóra, Lucyna Pasowicz, Anna Książek, Agata Książek.

Informuję, że projekt „Zabezpieczenia pokrycia gontowego dachu i elewacji kościoła parafialnego Św. Michała Archanioła w Małej” uzyskał akceptację w programie rządowym dofinansowania zabytków. Natomiast środki finansowe na te prace otrzyma i będzie nimi dysponować gmina, a nie nasza parafia.

***    ***    ***

Na cmentarzu znaleziono kopertę ze zdjęciem starszej osoby. Jest ono umieszczone w gablocie.