XXIV Niedziela zwykła – 17 września 2023r.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach świętych składka do puszek na katolickie Radio VIA w Rzeszowie.

W poniedziałek przypada święto Św. Stanisław Kostki, we czwartek święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę wspomnienie liturgiczne św. Ojca Pio.

Spowiedź przed odpustem będzie w sobotę od godz. 16:00 – 18:00.

W niedzielę w naszej parafii odpust ku czci Świętego Michała Archanioła.
Sumie odpustowej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Robert Śliwa wikariusz parafii Farnej w Rzeszowie.

Proszę o przygotowanie na odpust feretronów, a druhów strażaków o niesienie baldachimu podczas procesji.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Jamszcza, Budzikówki i Kociomyśla.

Dziękuję kolejnym paniom za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową, do której dołożyła się p. Marta Nykiel.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Elżbieta Dudek, Maria Krysa, Krystyna Matłok, Edyta Świętoń.
Dekoracja kwiatowa przygotowana będzie oddzielnie.

Została wyremontowana kapliczka na grobie ks. Grocholi. Pozostało jeszcze ułożyć kostkę wokół kapliczki, co mam nadzieję w tym roku się uda.

Dziękuję p. Januszowi Wielgusowi z pracownikami za prace budowlane.
Dziękuję panom Edmundowi i Marcinowi Soleckiemu za prace stolarskie, a p. Jerzemu Orkiszowi za deski dębowe. Dziękuję p. Józefowi Zającowi również za prace stolarskie i deski dębowe na ich wykonanie.
Przygotowanie dokumentacji dla Urzędu Ochrony Zabytków w Rzeszowie i odnowienie płaskorzeźby św. Józefa z Dzieciątkiem wykonała p. Monika Jamroziewicz. Na odwrocie płaskorzeźby jest podpis autora: Aleksander Magiera uczeń szkoły snycerskiej w Zakopanem pierwszą tę pracę ofiarował kościołowi swemu w Małej w 1888r.
Tablica nagrobna została wykonana z czarnego granitu na wzór pierwotnej szklanej, a kolor pozostałych płyt granitowych wybrała p. konserwator.

Została także wykonana obok kapliczki ks. Grocholi tzw. piwniczka na grób kapłanów.
Łącznie te prace kosztowały 34’200 zł.

*** *** ***

Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego oraz Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach zapraszają na Powiatowy Dzień Zdrowia dziś w godz. 13:00 – 17:00 do Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Wstęp, badania, porady i konsultacje są nieodpłatne.

Próba chóru we środę o godz. 19:00 w szkole.

Sołtys wsi informuje, że podatek będzie odbierany w poniedziałek od godz. 14:00 – 17:00 w starej remizie OSP.

*** *** ***