XVIII Niedziela zwykła – 2 sierpnia 2020r.

Dziś (2 sierpnia) można zyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., oraz odmówienie w kościele parafialnym modlitw „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego. Dziś również odpust parafialny w Szufnarowej.

Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.

We czwartek w liturgii przypada święto Przemienienia Pańskiego.

W pierwszy czwartek i piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00.

We wtorek rozpoczyna się 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
W tym roku zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i towarzyszenia kapłanom fizycznie idącym szlakiem pielgrzymki poprzez Katolickie Radia VIA. www.radiovia.com.pl

Miesiąc sierpień jest czasem pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych. Niech będzie on okazją do modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

W zakrystii są do odebrania indeksy młodzieży, która w ubiegłym tygodniu przystąpiła do sakramentu bierzmowania.

Dziękuję za ofiary składane do puszek przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
Zebraliśmy 1641 zł.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Orkiszówki i Zagórza.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową.
Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Lidia Jezuit, Teresa Wodzisz, Bożena Raś, Małgorzata Mirus.

Próba chóru we środę o godz. 19:00 w szkole.

* * * * *

Ogłoszenie Spółki Wodnej

W związku z niską frekwencją na zebraniu Spółki Wodnej ogłasza się drugi termin zebrania na 9 sierpnia (niedziela) na godz. 12:00. Punkty obrad:
1) Wybór Prezesa Zarządu;
2) Zaległości w opłacaniu składek;
3) Podjęcie uchwały w jakiej formie Spółka będzie dalej funkcjonować.