XXVIII Niedziela zwykła – 15 października 2023r.

Dziś przeżywamy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”, który związany jest tzw. żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Po Mszach świętych składka do puszek na ten cel.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
we wtorek św. Ignacego,
we środę święto Św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia,
a w piątek liturgiczne wspomnienie św. Jana Kantego.

W niedzielę rozpoczniemy tydzień misyjny. Składka przeznaczona będzie na cele misyjne.

W poniedziałek na Mszy świętej kandydaci do bierzmowania otrzymają poświęcony krzyżyk – symbol naszej wiary, który przekażą im rodzice. Po różańcu będzie spotkanie organizacyjne dla rodziców.

Dziękuję serdecznie tym, którzy prowadzili różaniec w minionym tygodniu.
W tym tygodniu proszę o poprowadzenie różańca:
poniedziałek – klasa VIII;
wtorek – Miasto;
środa – Orkiszówka i Piterówka;
czwartek – Podkościele (strona kościoła);
piątek – Podkościele (strona Pomnika Chrystusa Króla);
sobota – Porąbka.

Na bocznych ołtarzach i na stoliku z gazetami są kartki na wypominki. Bardzo proszę by przy składaniu wypominek nie wpisywać prośby o odprawienie Mszy świętej.

Na stoliku są również kalendarze misyjne – ofiara dobrowolna.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Porąbki, Podkościela, Kociomyśla i Orkiszówki.

Dziękuję kolejnym paniom za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową do której dołożyła się pani Maria Dziok.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Dorota Surczyńska, Stanisława Cieślak, Natalia Boronowicz, Marta Korus.