I niedziela Adwentu – 2 grudnia 2023r.

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgicznyoraz Adwent czas radosnego i pobożnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Roraty o godz. 17:00, a we wtorki o godz. 7:00.
20 minut przed Mszą św. będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

We środę zapraszam na Mszę świętą wszystkich ministrantów i kandydatów.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami na poświęcenie medalików.

Za tydzień w niedzielę składka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

W zakrystii można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny: małe po 8zł, duże po 18zł   oraz opłatki – ofiara dobrowolna.

Na remont ośrodka CARITAS w Myczkowcach zebraliśmy 467zł.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne wpłacone na konto parafii oraz złożone w kościele od rodzin z Miklosówki, Rzek, Kociomyśla, Podkościela, Porąbki, Jamszcza i Orkiszówki.

Dziękuję kolejnym paniom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, do której dołożyły się panie Teresa Kosiba i Halina Kukla. W tym tygodniu proszone są panie: Agnieszka Stasiowska, Maria Pietrucha, Beata Fulara, Halina Smoczyńska. Na czas adwentu została przygotowana dekoracja, za którą dziękuję paniom Annie Zapał i Jolancie Wodzisz.  Bóg zapłać!

***   ***   ***

Zarząd Spółki Wodnej w Małej zaprasza wszystkich użytkowników wodociągu na zebranie, które odbędzie się 10 grudnia (niedziela) o godz. 12:15 w nowej remizie OSP. Na zebraniu omawiane będą ważne sprawy organizacyjne dotyczące działalności spółki.

Próba chóru we środę i piątek o godz. 19:00 w szkole.

* * * * *

W sobotę 2 grudnia 2023r. odbyły się tradycyjne rozgrywki drużyn ministranckich w halowej piłce nożnej. Turniej na poziomie dekanatu został zorganizowany w szkole podstawowej w Niedźwiadzie Górnej przez wikariusza ks. Wojciecha Zygo. Uczestniczyły w nim drużyny z Łączek Kucharskich, Wielopola Skrzyńskiego, Brzezin, Niedźwiady, Nawsia i Małej. Łącznie 118 ministrantów.

Naszą parafię reprezentowały trzy drużyny. W najmłodszej grupie „Ministrant”, która obejmowała roczniki 2012 – 2016 zajęliśmy I miejsce. W grupie wiekowej „Lektor Młodszy” (roczniki 2008 – 2011) również zajęliśmy I miejsce. Najstarsza grupa wiekowa (roczniki 2003 – 2007) „Lektor Starszy” wywalczyła II miejsce.

Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom gratulujemy.

Zdobywcy pierwszych miejsc będą uczestniczyć w rozgrywkach diecezjalnych w Rzeszowie.