II niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023r.

Dziś po Mszach świętych składka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

We środę przypada liturgiczne wspomnienie Św. Łucji, a we czwartek Św. Jana od krzyża.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie we środę 20 grudnia od godz. 14:00 – 17:00.
Tego samego dnia od godz. 8:00 odwiedzę z posługą chorych. Tych do których nie udaję się systematycznie w I soboty proszę zgłosić w zakrystii.

W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny oraz opłatki.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne wpłacone na konto parafii oraz złożone w kościele od rodzin z Zagórza, Podkościela, Kociomyśla, Orkiszówki i Granic.

Dziękuję kolejnym paniom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Teresa Wiktor, Anna Tokarz, Krystyna Smoczyńska, Mieczysława Przypek.

***   ***   ***

Dziś o godz. 12:15 w nowej remizie OSP spotkane użytkowników wodociągu.

PUK Ropczyce informuje, że worki na odpady będą wydawane w starej remizie 13 grudnia (środa) w godz. 10:00 – 16:00.

Próba chóru we środę i czwartek o godz. 19:00 w szkole.

Druhowie Strażacy naszej jednostki OSP – na wzór innych jednostek – będą od poniedziałku odwiedzać domy informując o bezpieczeństwie przeciwpożarowym oraz rozdając kalendarze. Dobrowolne ofiary za kalendarze będą przeznaczone na cele statutowe jednostki.