IV niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023r.

W tym roku ostatnia niedziela adwentu to także dzień Wigilii. Zachęcam, aby rozpocząć ją od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Jest to także szczególny dzień pojednania z bliźnimi.

Pasterka tradycyjnie o północy. Składka z pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.

Przed pasterką zapraszam do szkoły na godz. 22:45 na jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły, a następnie na kolędowanie do kościoła.

W poniedziałek uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. jak w niedziele.

We wtorek święto Św. Szczepana pierwszego męczennika – Msze św. jak w niedziele. Na sumie będzie poświęcenie owsa.

We środę wspomnienie Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a we czwartek święto Świętych Młodzianków – męczenników.

W niedzielę przypada święto Świętej Rodziny. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Na sumie będzie podsumowanie roku, a następnie nabożeństwo dziękczynno – błagane. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Podkościela, Kociomyśla, Porąbki, Madejówki, Dziedzicówki, Miasta i Rzek.

Dziękuję kolejnym paniom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, do której dołożyły się panie Janina Bród i Anna Pietrucha.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Jolanta Wiktor, Teresa Siedlik, Dominika Grabska, Teresa Chojecka.
Ponieważ Msze św. będą rano, to termin sprzątania proszę ustalić z panem kościelnym.

Wizytę duszpasterską rozpocznę od czwartku. Bardzo proszę, aby przyjechać po mnie z tego miejsca, z którego tradycyjnie zaczyna się kolęda w danym rejonie, a po zakończonej kolędzie odwieźć mnie.
  Kolęda:
czwartek 28 XII od godz. 8:30 – Działy I i II;
piątek 29 XII od godz. 8:30 – Kociomyśl;
sobota 30 XII od godz. 8:30 – Orkiszówka;   (Piterówka będzie oddzielnie)

W tym roku zaplanowałem odwiedzić połowę parafian czyli jeszcze Piterówkę, Rzeki, Dziedzicówkę, Granice, Wieś i Zagórze w następujących dniach:

wtorek 2 I – Piterówka – od godz. 15:30;
środa 3 I – Rzeki – od godz. 15:30;
czwartek 4 I – Dziedzicówka – od godz. 15:30;
piątek 5 I – Granice – od godz. 15:30;
poniedziałek 8 I – Wieś – od godz. 15:30;
wtorek 9 I – Zagórze – od godz. 15:30;

Pozostałe przysiółki za rok.

Przy ołtarzu można zapalić i zabrać na stół wigilijny „Betlejemskie Światło Pokoju” czyli ogień zapalony w grocie narodzenia Pana Jezusa w Betlejem i przekazywany na cały świat przez harcerzy i skautów.