I niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024.

W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po sumie. Za udział można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Daniel Sączawa wikariusz w Łączkach Kucharskich.

W czwartek przypada święto katedry świętego Piotra Apostoła.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16:30 – zapraszam dorosłych i dzieci.

CARITAS Diecezji Rzeszowskiej przekazuje skarbonki „Jałmużna Wielkopostna”. Są one na bocznych ołtarzach. W zakrystii można również nabyć cukrowe baranki wielkanocne po 8 zł – składane ofiary przeznaczone są na działalność CARITAS.

Dziękuję za ofiary złożone w środę popielcową przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z Podkościela.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, do której dołożyła się p. Halina Krysa.
Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Natalia Batora, Dorota Ziarnik, Sylwia Pocica, Marzena Łojek.

Radnych proszę o odebranie zeszytów.

***   ***   ***

Próba chóru we środę o godz. 19:00 w szkole.

Burmistrz Ropczyc informuje o możliwości składania wniosków o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (minimum 50 lat w jednym związku małżeńskim). Pary z terenu miasta i gminy Ropczyce, które nie miały jeszcze nadanego medalu mogą składać wnioski w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ropczycach, pok. nr 13 do końca lutego br. W imieniu Jubilatów taki wniosek może złożyć również członek rodziny.