Niedziela Zmartwychwstania – 31 marca 2024 r.

Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i oktawę tej uroczystości.
Jutro Msze święte jak w niedziele. Składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

W najbliższy piątek z racji oktawy uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom i gościom za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego: za każdą chwilę adoracji Pana Jezusa i modlitwy osobistej jak i wspólnej, za udział w procesji rezurekcyjnej z feretronami.

Dziękuję panom Pawłowi i Jarosławowi – szafarzom Eucharystii za posługę świąteczną, a także w ciągu całego roku.

Dziękuję panu kościelnemu Janowi oraz panom Andrzejowi Siedlikowi, Zdzisławowi Jodłowskiemu i Januszowi Pacanowskiemu za przygotowanie ołtarzy Ciemnicy i Bożego Grobu.

Dziękuję druhom strażakom i młodzieży strażackiej za trzymanie warty przy Grobie Pańskim, solistom śpiewającym Mękę Pańską oraz p. Organiście i chórowi za oprawę muzyczną uroczystości. Dziękuję panu kościelnemu, ministrantom i lektorom za posługę przy ołtarzu.

Wszystkim – nikogo nie pomijając – serdecznie dziękuję – Bóg zapłać!

Rodziny i dzieci, które zbierały ofiary do skarbonek przekazanych przez Caritas proszę by przyniosły je do szkoły lub do kościoła.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z przysiółka Wieś.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Małgorzata Skóra, Wiesława Wójcik, Halina Wójcik, Bożena Rusin.