Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
– 19 maja 2024 r.

Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Składka przeznaczona jest na Katolickie Radio VIA.

Na sumie uroczystość I Komunii świętej. Przez cały tzw. biały tydzień dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 18:00 i zostają na majówkę.

Dziś majówka będzie po Mszy św. o godz. 9:00.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Na sumie rocznica I Komunii św. Nie ma konieczności, aby na rocznicę dzieci ubierały się w alby. Wystarczy odświętny strój. Spowiedź dla dzieci kl. 4 będzie w sobotę od godz. 17:00, a po majówce krótka próba.

W następnym tygodniu (30 maja) będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała.
O przygotowanie ołtarzy proszę:
I ołtarz – przy dolnym parkingu – mieszkańcy przysiółka Wieś;
II ołtarz – przy krzyżu na Podkościelu – mieszkańcy Działów I i II;
III ołtarz – na stadionie – rodzice dzieci komunijnych;
IV ołtarz – przy remizie OSP – druhowie strażacy;

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, do której dołożyła się pani Bronisława Zajchowska. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wykoszenie trawy i dekorację kościoła.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Agata Pitera, Marta Gajda, Halina Gajda, Stanisława Dubiel.

***   ***   ***