Niedziela Trójcy Świętej – 26 maja 2024 r.

We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 7:00 i 10:00 połączona z procesją do czterech ołtarzy, o których przygotowanie proszę:
I ołtarz – przy dolnym parkingu – mieszkańcy przysiółka Wieś;
II ołtarz – przy krzyżu na Podkościelu – mieszkańcy Działów I i II;
III ołtarz – na stadionie – rodzice dzieci komunijnych;
IV ołtarz – przy remizie OSP – druhowie strażacy;

W zakrystii są dekoracyjne banery na poszczególne ołtarze. Na procesję zapraszam ministrantów i lektorów, druhów strażaków, osoby odpowiedzialne za feretrony oraz dzieci komunijne i dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami oraz wszystkich wiernych.

W dzień Bożego Ciała w Rzeszowie o godz. 19:00 w Parku Sybiraków odbędzie się tradycyjnie koncert ewangelizacyjny „Jednego Serca – Jednego Ducha”. Wstęp wolny.

W dni powszednie procesja będzie wokół kościoła po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po sumie.

W sobotę odwiedzę z posługą chorych od godz. 8:00.

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po procesji.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z Orkiszówki.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Iwona Dubiel, Jolanta Wiktor, Lucyna Wiktor, Wioletta Wiktor.

***   ***   ***

Urząd Miasta i Gminy Ropczyce informuje o otwarciu nowego oddziału przedszkolnego na osiedlu Mehoffera w Ropczycach. Szczegóły poniżej.