XXIV Niedziela zwykła – 13 września 2020r.

W poniedziałek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Podczas Mszy św. kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyż – symbol naszej wiary, który przekażą im rodzice. Rodziców proszę o obecność.

W piątek przypada Święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

W sobotę przypada dla naszej parafii kolejka w wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Poprowadzi ją młodzież z KSM-u po Mszy świętej. Na tę adorację zapraszam szczególnie uczniów klasy VI i VII.

Za tydzień składka do puszek na katolickie Radio VIA.

Za tydzień na sumie nasz rodak brat Mateusz Miklos obecnie pracujący w Dukli będzie obchodził 40-lecie profesji zakonnej. Dla zaproszonych księży będą zarezerwowane ławki od przodu do bocznych ołtarzy. Proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych.

Proszę o wykoszenie trawy przy kościele i budynkach parafialnych mieszkańców Podkościela.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z Budzikówki.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową. Bóg zapłać!  W tym tygodniu proszone są panie: Bogusława Orkisz, Danuta Rzeczycka, Lucyna Wójcik, Zofia Pietrucha. Dekoracja kwiatowa przygotowana będzie oddzielnie.

Tradycyjny koncert Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się w tym roku wyjątkowo w niedzielę 20 września. Udział jest bezpłatny ale konieczne jest zarejestrowanie się na stronie internetowej organizatorów i spełnienie podanych tam warunków.    https://jednegoserca.pl/koncert-2020

Dyrektor szkoły informuje, że wywiadówka odbędzie się 17 września (czwartek)
dla klas I, II, III i VI o godz. 15:30,
a dla klas IV, V, VII i VIII o godz. 16:30.

Wywiadówka dla Przedszkola (Pszczółki, Krasnale i zerówka) odbędzie się 18 września (piątek)
o godz. 15:30, a o godz. 16:00 spotkanie rodziców z trójek klasowych.

Próba chóru we środę i piątek o godz. 19:00 w szkole.

Sołtys Sołectwa Mała informuje, że podatek rolny będzie odbierany w poniedziałek 14 września od godz. 15:00 do 19:00 w Remizie OSP.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Ropczycach informuje o możliwości zapisania się do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Agencja restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podkarpacki Oddział Regionalny informuje, że od 9 do 30 września przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19.