XXX Niedziela zwykła – 25 października 2020r.

Dziękuję tym, którzy prowadzili różaniec w minionym tygodniu.
W tym tygodniu na poniedziałek proszę o poprowadzenie różańca mieszkańców Zagórza.

We środę przypada Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i o 13:00. Nie będzie procesji na cmentarz. Modlitwy i różaniec za zmarłych odmówimy po Mszy św. o godz. 13:00.
Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.

Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

W listopadzie możemy zyskiwać odpusty ofiarowane duszom czyśćcowym. Warunkiem koniecznym jest stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania
do grzechów, przyjęcie Komunii św. oraz pobożne nawiedzenia cmentarza
i odmówienie modlitw „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, dowolnej modlitwy
w intencjach Ojca świętego i dowolnej modlitwy za zmarłych.

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że odpust zupełny ofiarowany zmarłym będzie można zyskać przez cały miesiąc listopad.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i kiedy to tylko będzie możliwe spełnią trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z Rzek i Dziedzicówki.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową.
Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Lucyna Dzikowska, Anna Matysek, Justyna Matysek, Renata Pociask.

W tym roku nie będzie kwesty na utrzymanie czystości na cmentarzu. Dobrowolną ofiarę można złożyć na tacę.