Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
– 22 listopada 2020r.

Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystus Króla Wszechświata.
Msze święte są o godz.: 7:00, 8:00, 9:00, 10:00 i 11:00

Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Również dziś odpust w Niedźwiadzie.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, a jednocześnie nowy rok liturgiczny.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Orkiszówki.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Wiktor Jolanta, Wiktor Lucyna, Wiktor Wioletta, Pasowicz Maria.
Dekoracja adwentowa przed ołtarz główny będzie przygotowana oddzielnie.

W zakrystii można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny:
małe po 5zł, duże po 12zł oraz opłatki – ofiara dobrowolna.

Na stoliku z gazetami są bezpłatne kalendarze wydane przez nasz chór Bell Canto.

Wytyczne dotyczące prowadzenia katechezy przedmałżeńskiej i przedślubnej w Diecezji Rzeszowskiej.

Ze względu na warunki epidemiczne i przepisy państwowe zasadniczo nie ma możliwości prowadzenia przygotowania do małżeństwa w formie katechez dla większych grup.

Nie przewidujemy prowadzenia ani honorowania katechez przedmałżeńskich w formie kursów on-line.

Jako zastępczą formę odbycia katechez przedmałżeńskich proponujemy pracę własną narzeczonych w oparciu o odpowiednie materiały połączoną z rozmową z Kapłanem, która zweryfikuje na ile treści zostały przyswojone i przyjęte.

Lekturą przygotowującą do zawarcia małżeństwa sakramentalnego może być książka „Przygotowanie do małżeństwa” pod red. Ks. Władysława Szewczyka.

Można również zaproponować narzeczonym przesłuchanie konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza „Małżeńskie zmagania o miłość, która nie ustaje cz. 1”, dostępnego na YouTube pod adresem https://youtu.be/EtMFeN9rDgk oraz cyklu 11 audycji Jacka Pulikowskiego „Kurs Przedmałżeński”, dostępnych na YouTube pod adresem: https://youtu.be/0Efv9yyryyM

Jeśli chodzi o obowiązek odbycia katechez przedślubnych, ich formę najlepiej skonsultować z Doradcą posługującym w najbliższej Poradni Rodzinnej.