Niedziela Palmowa – 28 marca 2021r.

Od poniedziałku Msze św. wieczorne będą o godz. 18:00.

Możliwość spowiedzi św. od poniedziałku do piątku od godz. od 17:00 – 18:00.

W Wielki Czwartek Msza św. wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, a po niej możliwość prywatnej adoracji do godz. 22:00.

W Wielki Piątek możliwość prywatnej adoracji od godz. 8:00. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18:00 Drogą Krzyżową. Po nabożeństwie możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 22:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja krzyża tylko przez przyklęknięcie i skłon głowy.
Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie.

W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Świętem Miłosierdzia.
Zachęcam do odmawiania w tych dniach Koronki do Bożego Miłosierdzia.

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa od godz. 8:00. Zgodnie z zaleceniami błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny oraz poświęcenie wody będzie na zewnątrz kościoła. Proszę, aby ustawić się na chodniku przy kościele.
Wodę do poświęcenia proszę przynieść we własnym pojemniku.
Poświęcenie pokarmów od godz. 8:00 – 12:00 co godzinę. W tym czasie będzie także możliwość spowiedzi świętej.
Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 19:00.

W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 6:00, 8:00, 9:00, 10:00 i 11:00.
Procesja rezurekcyjna o godz. 6:00 będzie bez feretronów w skromniejszej formie.

Proszę, aby zgodnie z zarządzeniem państwowym i prośbą ks. Biskupa zachować przepisy sanitarne. W naszym kościele może przebywać maksymalnie 8 osób.

Dziękuję diakonowi Michałowi, który swoją praktykę duszpasterską odbywa w Brzezinach,
ale również u nas głosi kazania pasyjne. Dziękuję za tę posługę słowa.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z Miasta.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, do której dołożył się p. Ferdynand Kosiba.
Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Anna Książek, Agata Książek, Barbara Kosiba, Bożena Panek.
Sprzątanie kościoła w sobotę po Mszy św.

Siostry Prezentki w Rzeszowie prowadzą rekrutację do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego.

Centrum Kultury w Ropczycach zaprasza na Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu m.in. naszego Chóru Bell Canto. Transmisja online na FaceBook’u i kanale Youtube Telewizji Miejskiej Ropczyce oraz na FaceBook’u Centrum Kultury. Rozpoczęcie dziś o godz. 15:00.