VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020r.

Dziś w naszej parafii gościmy relikwie św. Jana Pawła II, które na co dzień odbierają cześć w Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Jana Pawła II w Rudzie. W przededniu 100. rocznicy urodzin naszego Rodaka, po Mszy św. będziemy modlić się o jego wstawiennictwo odmawiając litanię do św. Jana Pawła II.

Na stoliku z gazetami jest folder z tekstem tej litanii.

Dziś o godz. 17:00 na kanale You Tube Telewizji Miejskiej Ropczyce i w mediach społecznościowych udostępniony będzie recital z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Na ropczyckim rynku od 15 – 25 maja eksponowana jest wystawa zatytułowana: „Karol Wojtyła Narodziny”.

Od dziś w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób.
Dzisiejsza składka przeznaczona jest na katolickie Radio VIA.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Podczas majówki będziemy się modlić się o dobrą pogodę i o urodzaje, a także o błogosławieństwo Boże w naszej codziennej pracy.

Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Msze św. będą o godz. 7:00, 8:00, 9:00, 10:00 i 11:00.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Wielgus Maria, Wojnarowska Dorota, Bielak Milena, Bielak Bogusława.
Za tydzień przygotowana będzie ślubna dekoracja kwiatowa.