XXIV Niedziela zwykła – 12 września 2021r.

We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego, a w sobotę Święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

W sobotę przypada dla naszej parafii kolejka w wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.
O godz. 16:30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie osobista adoracja.

Za tydzień składka do puszek na katolickie Radio VIA.

Do puszek na pomoc Afgańczykom zebraliśmy 621zł.

Transmisja uroczystości beatyfikacyjnej Czcigodnych Sług Bożych: Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej dziś o godz. 12:00 w Telewizji Polskiej.

Dnia 15 września (środa) podczas Mszy świętej kandydaci do bierzmowania otrzymają poświęcony krzyżyk – symbol naszej wiary, który przekażą im rodzice.
Dla rodziców będzie krótkie spotkanie po Mszy świętej.

W domu rekolekcyjnym TABOR w Rzeszowie w dniach 24 – 26 września obędą się katechezy przedmałżeńskie.
Zapisy na stronie internetowej www.tabor.rzeszow.pl

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z Podkościela.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, a nowożeńcom za dekorację kwiatową. Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Teresa Kędzior, Joanna Koczur, Małgorzata Chłopek, Elżbieta Pociask.

W związku z odpustem proszę o wykoszenie i zgrabienie trawy wokół kościoła:
brzeg od strony ulicy – Działy,
od strony stadionu – Porąbka,
przy parkingach oraz przy ogrodzeniu cmentarza – Rzeki.

Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o stacje drogi krzyżowej pod Figurę Chrystusa o ich otoczenie i samą drogę. Niestety są i tacy, którym to przeszkadza…..

Dyrektor szkoły informuje, że w dniu 16 września (czwartek) odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów klas I – VIII, oddziałów przedszkolnych oraz wybory do trójek klasowych i Rady Rodziców. Rozpoczęcie o godzinie 15.30 ogólnym zebraniem z dyrektorem, a po nim konsultacje z wychowawcami i nauczycielami.

Próba chóru we środę w szkole o godz. 19:00.

Sołtys sołectwa Mała informuje, że III rata podatku rolnego będzie odbierana we wtorek 14 września od godz. 14:00 – 19:00 w remizie OSP.

***************************

****************************