II niedziela po Bożym Narodzeniu  – 2 stycznia 2022r.

Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

We czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli.
Składka przeznaczona będzie na Fundusz Misyjny.
Na wszystkich Mszach świętych o godz. 7:00, 9:00 i 11:00 poświęcenie kadzidła i kredy.
Jest to pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

6 stycznia przypada również rocznica sakry biskupiej ks. bp seniora Kazimierza Górnego i ks. bp Edwarda Białogłowskiego – biskupa pomocniczego.

W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16:00.

W najbliższą sobotę odwiedzę z posługą chorych od godz. 8:00.

Za tydzień w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego kończące okres Bożego Narodzenia lecz kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne wpłacone na konto parafii oraz złożone w kościele od rodzin z Porąbki, Podkościela, Kociomyśla, Jamszcza, Krzemienicy, Miasta i Rzek.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Marta Raś, Elżbieta Barwińska, Bogna Owczarska, Halina Sobczyk.

Ponieważ kolęda nie może odbyć się w tradycyjnej formie dlatego zapraszam na Mszę świętą o godz. 11:00 i modlitwę w intencji mieszkańców poszczególnych przysiółków.

6 stycznia:  Działy I i II, Kociomyśl, Witek, Dziedzicówka, Rzeki i Miklosówka.
9 stycznia:  Granice, Orkiszówka, Piterówka, Wieś i Zagórze.
16 stycznia:  Madejówka, Miasto, Jamszcze i Łysa Góra.
23 stycznia:  Budzikówka, Podkościele i Porąbka.

Jeśli ktoś chciałby poświęcić nowy dom to proszę o kontakt ze mną.

Na stoliku z gazetami są bezpłatne broszury kolędowe, w których można przeczytać m.in. o tym jak powstała Msza święta i jej przebieg oraz o znakach i symbolach liturgicznych.