VI Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023r.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Podczas majówki będziemy modlić się o dobrą pogodę i urodzaje, a także o błogosławieństwo Boże w naszej codziennej pracy.

We wtorek przypada święto Św. Andrzeja Boboli – męczennika, patrona Polski.

W sobotę o godz. 9:00 spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci i ich rodzin. Spowiadało będzie trzech kapłanów.

Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na sumie będzie uroczystość I Komunii św. Proszę, aby zostawić miejsca w kościele dla uczestników tej uroczystości.

Zapraszam na nabożeństwa majowe, które są w dni powszednie po Mszy św., a w najbliższą niedzielę wyjątkowo po Mszy św. o godz. 9:00.

Za dwa tygodnie 28 maja na sumie będzie rocznica I Komunii św. Nie ma potrzeby, aby na rocznicę dzieci ubierały się w alby, bo część z nich już wyrosła. Wystarczy odświętny strój np. biało – czarny.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Podkościela.

W ubiegłą niedzielę do puszek zebraliśmy 2’475 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła i całego otoczenia. Dziękuję również za ufundowanie pozłocenia kielicha mszalnego.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Halina Bieszcz, Bożena Książek, Monika Książek, Stanisława Panek. Dekoracja kwiatowa przygotowana będzie oddzielnie.

***   ***   ***

Sołtys Sołectwa Mała informuje, że II rata podatku rolnego będzie odbierana w poniedziałek 15 maja od godz. 13:00 – 17:00 w starej remizie OSP.