XXIII Niedziela zwykła – 10 września 2023r.

We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej,
we czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego,
a w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W piątek przypada dla naszej parafii kolejka w wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.
O godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie osobista adoracja do Mszy świętej.

Za tydzień w niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach świętych będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA w Rzeszowie.

Kandydaci do bierzmowania czyli uczniowie klasy VIII będą mieli w poniedziałki po Mszy św. spotkania przygotowujące do tego sakramentu.

Dziękuję p. Zdzisławowi Pasowiczowi za wykoszenie trawy obok cmentarza.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z Podkościela.

Dziękuję kolejnym paniom za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Elżbieta Madeja Renata Budzik, Iwona Bęben, Dorota Łojek.

Księża Saletyni zapraszają na uroczystości odpustowe do Dębowca od 14 – 18 września.

Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie prowadzi nabór kandydatów na nowy rok szkolny. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.dsorzeszow.pl

Duszpasterstwo Rodzin ogłasza nabór na kolejną edycję Studium Życia Rodzinnego. Ukończenie Studium jest podstawą do otrzymania misji Doradcy Życia Rodzinnego w Diecezji Rzeszowskiej.

Rozpoczęły się zapisy na kurs liturgiczny dla dorosłych prowadzony przez Akademię Liturgiczną. Jest to kurs, który ma pomóc dorosłym osobom głębiej uczestniczyć w liturgii parafialnej. Jest też możliwość uczestnictwa zdalnego. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej  www.akademialiturgiczna.pl

*** *** ***

Dyrektor szkoły informuje, że wywiadówka rozpocznie się we czwartek o godz. 15:30 spotkaniem ogólnym, a po nim będą konsultacje z wychowawcami i nauczycielami.

Próba chóru we środę o godz. 19:00 w szkole.