XX Niedziela zwykła – 16 sierpnia 2020r.

W liturgii Kościoła we czwartek przypada wspomnienie św. Bernarda,
w piątek wspomnienie św. Piusa X – papieża,
a w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

Zgodnie z zarządzeniem księdza biskupa Ordynariusza dziś po Mszach świętych będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom tragedii w Bejrucie.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z Budzikówki.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową do której dołożył się pan Wojciech Skóra. Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Krystyna Jodłowska, Krystyna Dziedzic, Maria Strzałka, Lucyna Skóra.

Dożynki Diecezjalne odbędą się w Katedrze Rzeszowskiej w niedzielę 30 sierpnia 2020r.

Plan uroczystości:

11.00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami z Parafii i Dekanatów Diecezji Rzeszowskiej.

11.30 – Program słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży z zespołu „Młody Duch i Przyjaciele” z parafii Górno.

12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Białogłowskiego – Krajowego Duszpasterza Rolników i Pszczelarzy.

Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.