Uroczystość Wszystkich Świętych
– 1 listopada 2020r.

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i o 13:00.
Modlitwy i różaniec za zmarłych odmówimy po Mszy św. o godz. 13:00 w kościele.

Dziś rozpoczyna się „Różaniec do granic nieba” czyli 8-dniowa modlitwa w Polsce i na świecie wynagradzająca za grzech aborcji. Każdy może włączyć się w tę modlitwę w domu – szczegóły są podane na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl
W naszym kościele modlitwa ta będzie we środę i sobotę połączona z wypominkami.

W poniedziałek 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7:00 i 17:00.

W pierwszy czwartek miesiąca módlmy się szczególnie o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

W listopadzie możemy zyskiwać odpusty ofiarowane duszom czyśćcowym. Warunkiem koniecznym jest stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechów, przyjęcie Komunii św. oraz pobożne nawiedzenia cmentarza (jeśli będzie to możliwe) i odmówienie modlitw „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego i dowolnej modlitwy za zmarłych.

W niedzielę 8 listopada 2020 r. będziemy przeżywać XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek.

Spowiedź we środę, czwartek i piątek od godz. 16:00 w pozostałe dni pół godziny przed Mszą św.

Wypominki listopadowe czytane będą po Mszy św. wieczornej, a roczne od I niedzieli Adwentu.

Jeśli byłaby potrzeba posługi sakramentalnej u chorego to uczynię to na indywidualną prośbę.

Dziękuję tym, którzy prowadzili różaniec w minionym tygodniu.

Dziękuję paniom z kolejki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Elżbieta Barwińska, Bronisława Zajchowska, Maria Cetnar, Halina Sobczyk.