VI niedziela zwykła – 14 lutego 2021r.

We środę rozpoczynamy 40-dniowy czas Wielkiego Postu.
Msze św. o godz. 7:00 i 17:00 z obrzędem posypania głowy popiołem.
W Popielec, osoby od 18-tego do 60-tego roku życia są zobowiązane do zachowania postu ścisłego czyli dwa posiłki lekkie, a jeden do syta.
Wszyscy wierni powinni zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:30, a następnie Msza św.
W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali po sumie.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitw o ducha pokuty oraz o pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

W Wielkim Poście nie przyozdabia się ołtarzy kwiatami.
Składane ofiary przeznaczone będą na dekorację świąteczną.

Dziękuję za ofiary na potrzeby parafialne od rodzin z Porąbki.

Radnych proszę o odebranie w zakrystii zeszytów z rejonów.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Maria Książek, Stanisława Pociask, Bogumiła Czaja, Stanisława Kaczor.

Zostały naprawione organy kościelne. Usługa została wykonana bezpłatnie w ramach gwarancji po ostatniej naprawie.

CARITAS Diecezji Rzeszowskiej prosi o przekazywanie 1% podatku na rzecz organizacji CARITAS Bliźni w Potrzebie. Środki te są przeznaczone na pomoc finansową w leczeniu chorych i niepełnosprawnych oraz na pomoc najbiedniejszym w wykupieniu lekarstw, czy udzielaniu pomocy poszkodowanym w pożarach lub powodziach.

* * * * *

Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza do udziału w serii trzech spotkań online zatytułowanych „Drogi miłości”.
Spotkania mają na celu pomoc w rozeznaniu życiowego powołania. Prelegentami będą księża oraz małżeństwo, siostra zakonna, świecka misjonarka i klerycy. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
Rozpoczęcie spotkań 19 lutego o godz. 20:30.
Spotkania odbędą się poprzez platformę Zoom w 3 kolejne piątki 19 lutego, 26 lutego i 5 marca o godz. 20:30.
Link do spotkania: Join Zoom Meeting https://us02web.zoom.us/j/89702050118
Meeting ID: 897 0205 0118.

* * * * *

Sołtys sołectwa Mała informuje, że decyzje podatkowe i śmieciowe wydawane będą 17 i 18 lutego czyli we środę i czwartek od godz. 13:00 – 18:00 w remizie OSP.

Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak informuje o możliwości składania wniosków o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (minimum 50 lat w jednym związku małżeńskim).
Pary z terenu miasta i gminy Ropczyce, które nie miały jeszcze nadanego medalu mogą składać wnioski w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ropczycach, pok. nr 13 do końca marca bieżącego roku.
W imieniu Jubilatów taki wniosek może złożyć również członek rodziny.