Niedziela  Zmartwychwstania – 4 kwietnia 2021r.

Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i oktawę tej uroczystości.
Jutro Msze święte o godz. 7:00, 8:00, 9:00, 10:00 i 11:00. Składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień w niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia – można zyskać odpust zupełny.
Składka przeznaczona będzie na CARITAS.
Na stoliku z gazetami i w kaplicy przy drzwiach są bezpłatne książeczki o Bożym Miłosierdziu, w których można przeczytać m. in. o tym święcie Bożego Miłosierdzia.

Rodziny lub dzieci, które zbierały ofiary do skarbonek przekazanych przez CARITAS proszę by przyniosły je do kościoła.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom i gościom za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Mimo ograniczeń tak wiele osób uczestniczyło w liturgii na zewnątrz świątyni, dając tym samym wyraz wiary w Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela i przywiązania do katolickiej tradycji. Pan Bóg Wam to wynagrodzi.

Dziękuję ks. Edwardowi za posługę w konfesjonale oraz pomoc w liturgii świątecznej, a także w ciągu całego roku jak tylko jest w rodzinnym domu.

Dziękuję panom Andrzejowi Siedlikowi i Janowi Dubielowi oraz młodzieży z KSM’u za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego. Kwiaty kosztowały 1’300 zł.

Młodzieży dziękuję również za poprowadzenie adoracji w Wielki Czwartek.

Dziękuję druhom strażakom za przygotowanie ławek przy kościele.

Dziękuję panu Organiście za oprawę muzyczną uroczystości. Dziękuję panu Kościelnemu oraz ministrantom i lektorom za posługę przy ołtarzu.

Dziękuję za ofiarę na potrzeby parafialne od rodziny z Kociomyśla.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!
W tym tygodniu proszone są panie: Barbara Książek, Maria Pociask, Danuta Ziarnik, Bernadetta Ziarnik.

Wszystkim – nikogo nie pomijając – serdecznie dziękuję – Bóg zapłać!

* * * * * * *

„Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus powróci.”
W każdej Mszy świętej wyznajemy wiarę w zmartwychwstanie Pana Jezusa czyniąc to takimi lub podobnymi słowami.
Co roku święta wielkanocne są dla nas radością i nadzieją bo Chrystus zwyciężył śmierć, piekło i szatana.

Zwyciężył i odkupił nasze grzechy. Zmartwychwstał dla nas, aby dać nam życie wieczne.
Obecny rok liturgiczny papież Franciszek ogłosił rokiem św. Józefa opiekuna Świętej Rodziny.

Ten wspaniały święty umiał kontemplować Boga, z zaufaniem umiał przyjąć Bożą wolę, i zarazem umiał zatroszczyć się o Świętą Rodziną.
Niech św. Józef będzie dla nas wzorem trwania przy Bogu i zaufania Mu we wszystkich okolicznościach życia.
Wraz z Ks. Edwardem życzę Wam błogosławionych Świąt Wielkanocnych,
opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Józefa, oraz wszelkich potrzebnych darów poczynając od zdrowia.
Szczęść Boże.

Ks. Ryszard Pirga